Solární ohřev teplé vody a přitápění

Solární panely na ohřev vody SOL3 je solární systém určený pro celoroční ohřev teplé užitkové vody v kombinaci s přitápěním. Ušetřete až 90% nákladů na ohřev vody a 30 % na vytápění. Další možností, která Vám výrazně sníží náklady, je využití některé z dostupných dotací na alternativní zdroje energie. Nejvyužívanější dotací, neomezenou nějakou lokací, je "NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM".

Solární ohřev vody je realizován pomocí trubkového výměníku umístěného v akumulační nádrži. Akumulační nádrž je naplněna topnou vodou, s jejíž pomocí jsme schopni si zajistit jak solární ohřev vody, tak i přitápění. Příprava TUV probíhá s pomocí průtokového nerezového výměníku v nádrži. Solární panely na ohřev vody si necháváme vyrábět na míru pro podnebí ČR.

Využitím přebytků energie na přitápění snížíte celkovou spotřebu energií, a tím pádem i výrazně ušetříte Vaše finance. Forma přitápění je nejvýhodnější v překlenovacím období, jako je jaro a podzim, kdy je sice dostatek slunečního svitu, ale je venku chladno. 

Bližší představu o výhodnosti systému a přepokládaných úsporách energií získáte na základě KALKULACE nebo POPTÁVKOVÉHO FORMULÁŘE, které pro Vás zpracujeme ZDARMA.

V rámci nabízených služeb je i příprava veškeré dokumentace nutné pro realizaci solárního ohřevu, včetně vhodného zapojení do Vašeho současného systému. ZDARMA Vám zajistíme nastavení celého systému po nainstalování a servisní prohlídku.

Solární kolektory v systému SOL3 ročně vyprodukují minimálně 2.900 kWh energie.

 

Solární set SOL3 obsahuje:

· 2x vysoko efektivní solární vakuový kolektor C01-25

· 1x solární čerpadlová pracovní stanice SferaTec

· 1x akumulační nádrž s nerezovým výměníkem na přípravu TUV 350l – 1.000l 

· 1x solární expanzní nádoba o objemu 18l

· 1x kontrolní jednotka s pěti vstupy a třemi výstupy

· 3x teplotní čidlo

· 1x solární kapalina 10l

 

Solární panely na ohřev vody v provedení setu stojí: 77.950,- Kč (při použití 350l AKU zásobníku)

Snižte si tuto cenu až o 50.000,- Kč s dotací „NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM". ZDARMA Vám zpracujeme projekt a vyřídíme dotaci.