Tepelná čerpadla voda voda zn. Solar Solution

Tepelné čerpadlo typu voda-voda a země-voda vyrábějí teplo z energie vrtu, který je umístěn do země nebo do vodního přírodního zdroje.

Princip čerpadel voda voda a země voda pracuje na cirkulaci speciální směsi, která se "ohřívá" o tzv. medium, kterým je kladná teplota půdy nebo vody v okolí vrtu. Získané teplo/energie, z rozdílu teplot, následně proudí do výměníku tepelného čerpadla voda-voda nebo země-voda. Technologie výměníku posílá teplo do distribučního systému tepelného čerpadla.tepelne cerpadlo voda voda

 

 Jak je možné, že to může fungovat v zimě?

Známý fyzikální princip naší země způsobuje, že v hlubinném vrtu narazíme na teplotně stabilní nezamrzající vrstvy. Tepelné čerpadlo země-voda a voda-voda využívá této teplotní konstance po celý rok, a proto tento typ tepelného čerpadla má nejvýhodnější parametr ceny - výkonu a topného faktoru. Toto čerpadlo jednoznačně doporučujeme, pokud preferujete kvalitu a vysoký výkon.

Naše firma Solar Solution s.r.o. při realizaci vrtu na Vašem pozemku důsledně dbá na zákonné náležitosti, povahu a architekturu pozemku, sousedské vztahy a celkový designový soulad. Všechny tyto důležité aspekty zahrnujeme do projektu, který pro Vás budeme projektovat a předkládat na Zelenou Úsporám za účelem získání dotace od státu na Vaše tepelné čerpadlo. Pro více informací o dotaci z programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM klikněte na odkaz.

 

Inspirujte se sadou plusů a mínusů u tepelného čerpadla voda a země voda. Čerpáme je z obecných statistik, servisních prací a referencí našich zákazníků. Nechte se inspirovat.

+zřetelně vyšší výkon a lepší parametry generovaného tepla oproti systému vzduch-voda

+ není třeba stavební povolení, ani jiná zvláštní potvrzení od státních a obecních úřadů
+ výše dotace z programu Zelená Úsporám, kterou pro Vás zpracujeme zdarma
+ vysokojakostní materiál s vyšší odolností proti korozi

- vyšší cena oproti systémům vzduch-voda
- záběr větší plochy Vašeho pozemku

 

Tepelné čerpadlo voda-voda a země-voda je připojeno vrtem k technologiím pro získávání energie izolovaným jakostním potrubím. Vrt na Vašem pozemku provedou naši montéři. Vrtem Vám nezabereme velkou plochu do šířky a v ceně montáže tepelného čerpadla máte i úklid okolí a terénní úpravu po provedení vrtu.

Nejste si zatím jisti tím, který typ tepelného čerpadla je pro Vás ideálním řešením? Vyplňte tento nezávazný FORMULÁŘ, ve kterém, prosíme, specifikujte své představy, požadavky, popis lokality, atd.

 

Něco málo technologických informací o systému země-voda

Energie nebo spíše "teplo" získává čerpadlo voda-voda a země-voda z vrtu, který má průměr přibližně 10 až 18 cm. Ve vrtu je zafixována sonda s tvrdého a odolného plastu s náplní teplonosné látky. Vrt nenazýváme hlubinným, jako konkurence, protože většina zemních vrtů u tepelných čerpadel má maximální hloubku od 1 metru do 110 metrů. Záleží samozřejmě na geologickém složení podloží pozemku a požadavcích, které klient do projektu vznesl. U hlubších vrtů např. nad 30 m se musí žádat báňský úřad o povolení kvůli zásahu např. do podzemních vod a pramenů. K zásahu do podzemních vod je nutné získat stavební povolení. Většinou vyhotovíme za spolupráce s odbornou firmou dva vrty. Jeden vrt slouží k odebírání tepla a druhý vrt slouží pro ochlazování.

Administrativní nároky na získání povolení k vrtu od báňského úřadu za Vás vyřídíme a zpracujeme na klíč v rámci vašeho projektu.

 

Máte-li více otázek ohledně technologií a montážních prací při instalaci tepelného čerpadla, obraťte se na naše kolegy specialisty, kteří s Vámi rádi proberou důležité detaily a zodpovědí Vaše otázky.